Chcete se ve svém domě cítit bezpečně a nemít starosti o majetek, když ho i na delší dobu opustíte. Rozhodnete se tedy pro formu zabezpečovacího zařízení, ale jaké je pro vás to nejlepší? V dnešní době chytrá zabezpečení domu nabírají na popularitě a dobře si vybrat není vždy snadné. V tomto článku vám s výběrem poradíme.

Existuje spousta možností, jak zabezpečit váš dům, ale ne všechny jsou dostatečně efektivní. Pojďme si tedy rozebrat, jak můžete opravdu efektivně chránit sebe a svůj majetek, a čemu se naopak rozhodně vyhnout.

Makety kamer

Věřte nebo ne, ale rozmístit umělé kamery okolo celého vašeho domu zastaví tak maximálně kolemjdoucího výtržníka. Avšak stejně jako se vyvíjí technologie, vylepšují se i taktiky zlodějů. Moderní zloděj pozná, že vaše kamera je falešná na míle daleko, a ještě se vám vysměje, jak vás přelstil. Pokud chcete svou domácnost opravdu zabezpečit, vřele doporučujeme se poohlédnout po funkčním řešení.

Chytrý zvonek

S chytrým zvonkem si zabezpečíte vstupní dveře avšak stále hrozí, že se zloděj rozhodne vpadnout do vašeho domu zadními dveřmi či oknem, kam nemíří kamera, a i přes silný hluk si vzít, co se mu zamane. Samotný zvonek taky není většinou dostatečně vybavený, aby se dal považovat za spolehlivé zabezpečení domácnosti. Zejména kvůli slabému zabezpečení proti rušení a nespolehlivé detekci pohybu nemůžeme chytré zvonky řadit mezi profesionální zabezpečovací systémy.

Zabezpečení kamerovým systémem

Velmi populární, avšak i víceprvkový kamerový systém má své mouchy. Pokud kamera není vybavena pohybovým senzorem, je vám samotný záznam k ničemu. Zloději stačí krýt si obličej a je k nerozeznání. Jestliže vaše kamera ukládá záznam na SD kartu, zloděj se může pokusit kameru demontovat a záznam zničit. Převážně většina kamer pracují na základě internetu, pokud přijdete o spojení, ztrácíte záznam. Další problém spočívá v pochybné kvalitě detekce pohybu. Neznamená to však, že jsou kamery k ničemu. Videoverifikace je skvělý bezpečnostní prvek v kombinaci s aktivním zabezpečovacím systémem. Více informací zde: https://bedocz.cz/kamera-nenahradi-komplexni-zabezpecovaci-system/

Levné zabezpečovací systémy

Chytrých řešení na zabezpečení domácností se v poslední době objevuje opravdu spoustu. Jak však můžete poznat ty kvalitní? I levná zabezpečovací zařízení sice vypadají účinně ale mají spoustu nedostatků. Opět upozorňujeme na systémy používající slabé a nezabezpečené bezdrátové komunikační protokoly jako WiFi, Zigbee či Z-Wave. U bezdrátových bezpečnostních systému je způsob komunikace mezi zařízeními. V případě těch levných bude stačit jednoduchá rušička a zloděj má váš domov jako na stříbrném podnose.

Další nedostatek levných zabezpečovacích zařízení je málo chytrých vlastností. Když už se rozhodnete, že zabezpečíte svůj dům, je příjemné mít vše all inclusive.

Levné zařízení v případě neotřelého zloděje možná spustí alarm, ale upozorní vás na požár či prasklé potrubí? Můžete pomocí systému spouštět automatické scénáře či ovládát svou domácnost?

Jak se tedy chránit efektivně?

Pokud chcete svůj domov opravdu chránit, na BEDO Ajax se můžete opravdu spolehnout. BEDO Ajax netrpí nedostatky levných zabezpečovacích systémů – je zabezpečený proti sabotáži, má vysoký dosah a skvělou výdrž baterií v čidlech. Navíc vás alarm BEDO Ajax zabezpečí nejen proti zlodějům ale i požáru a úniku vody. Lze jej jednoduše doplnit o kamery nebo využít chytrá čidla s fotoaparátem pro možnost jednoduše ověřit příčinu poplachu.

Kromě bezpečí se BEDO Ajax postará o spoustu chytrých prvků u vás doma. S chytrými zásuvkami, spínači a tlačítky můžete automatizovat a vzdáleně ovládat například spotřebiče, garážová vrata či osvětlení.