Sledovat vaši aktivitu pomocí událostí, sledovat dění na kamerách, vypínání oznámení a deaktivace systému, jakmile je váš domov prázdný. Tohle vše se může stát, pokud se vám někdo nabourá na účet v aplikaci.

Váš účet v Ajax je klíčem k celému vašemu zabezpečení, ať už se jedná o zabezpečení domácnosti, nebo kanceláře. Abyste předešli jeho napadení, důrazně vám doporučujeme aktivovat dvou faktorové ověření a sledovat dění na ostatních zařízeních a účtech, které jsou připojeny k vašemu Hubu.

Jak nastavit dostatečně silné heslo

   • Vytvořte si heslo s minimálně 8 znaky. Používejte malá a velká písmena, číslice a speciální znaky.
   • Nikdy nepoužívejte stejné heslo pro více účtů.
   • Nikdy nevytvářejte heslo pomocí svého jména, osobních informací, jako jsou data narození, adresa bydliště nebo jiných veřejně dostupných informací.

Tyto rady mohou znít zjevně, ale pravidla kybernetické bezpečnosti stojí za vaši pozornost. V důsledku kybernetických útoků jsou každý rok ohroženy miliardy účtů. Jen v roce 2019 dostali hackeři přihlašovací údaje k více než 7,9 miliardám uživatelských účtů. Věřit, že se vás to nedotkne, je nejméně účinné bezpečnostní opatření.

Tyto tipy možná budou zní banálně, ale rozhodně byste je neměli podceňovat. Každý rok jsou kybernetickými útoky ohroženy miliardy internetových účtu. Jen za rok 2019 se hackeři prolomili více než 7,9 miliard uživatelských účtů po celém světě. Věřit, že vy nebudete jedním z napadených, je ta nejméně účinná ochrana ze všech.

Nepoužívejte tedy stejné heslo k více účtům a měňte jej vždy po pár měsících. Pokud jste již heslo dlouho nezměnili, doporučujeme vám to udělat hned.

Účet → Upravit účet → Heslo

Jak zjistit, zda se někdo nepřihlásil do mého účtu

I když hackeři nějakým způsobem získají vaše přihlašovací údaje a heslo od Ajax účtu, nezůstanou bez povšimnutí. Aplikace vám okamžitě zašle oznámení o nové relaci a jedním kliknutím jim zabrání v ovládání vašeho bezpečnostního systému.

Relace registruje použití vašeho účtu na jiném zařízení.

Pokud rozkliknete Relace budete mít k dispozici informace o všech zařízeních, která používají váš účet:

   • Model zařízení
   • Operační systém
   • Verze aplikace Ajax
   • IP adresa
   • Čas posledního přihlášení

V případě potřeby můžete ukončit jakoukoli aktivní relaci nebo ukončit všechny a ponechat si pouze tu, kterou právě používáte.

Jak nastavit dvou faktorové ověření

Dvou faktorové ověření je způsob, jak ověřit vaši identitu. Vyžaduje znalost hesla a určitý fyzický prvek, který patří majiteli účtu. Například smartphone propojený s vaším účtem.

Když je aktivováno dvou faktorové ověření, budete muset zadat heslo a ověřovací kód vygenerovaný ověřovací aplikací Google Authenticator, Tofu nebo Duo Mobile. Aplikace generuje nový kód každých 30 sekund.

Ověření identity proběhne pouze po zadání účtu. Ne při spuštění aplikace Ajax. Nebudete tedy muset ověřovat identitu pokaždé, když otevřete aplikaci. Ověřovací kód bude vyžadován pouze při zadávání účtu do nové nového zařízení, po ukončení relace, po odhlášení nebo při změně hesla.

Dvou faktorové ověření je ve výchozím nastavení zakázáno, ale důrazně doporučujeme jej aktivovat.

Následně doporučujeme zabezpečit přístup do vaší aplikace Ajax.

Přístupový kód do aplikaci odepře možnost ovládat váš zabezpečovací systém, i v případě, že se někdo dostane k vašemu odemknutému telefonu. Pokud vaše zařízení podporuje biometrické ověření, můžete se do aplikace přihlásit pomocí otisku prstu nebo rozpoznávání tváře.