V tomto článku se dozvíte jak zvolit správnou centrální jednotku Hub. V tabulce můžete nalézt informace o počtu detektorů, které můžete k hubům připojit, o počtu možných uživatelů systémů a další důležité informace, pomocí kterých si můžete vybrat Hub, který bude pro vás ten pravý.

Hub je připojen k internetu pomocí kabelu ethernet a 2G SIM. Z hlediska stoprocentní funkčnosti doporučujeme připojení k oběma komunikačním kanálům. V případě, že dojde k výpadku elektřiny, vypne se router a s ním i váš internet, a proto je zde SIM karta. Komunikační kanály se navzájem kryjí. Vzhledem k tomu, že se jedná o první generaci Hubu, nejnovější detektory již na Hub nepřipojíte. Na Hub budou dále vycházet další bezpečnostní aktualizace, ale nebude již podporovat další nové funkce, které budou určeny jen novějším Hubům. Co se týče celého zabezpečovacího systému BEDO Ajax, tak Hub bude dále stále dostačující pro většinu domácností.

Hub Plus je možné připojit k internetu pomocí kabelu ethernet, 2x SIM 2G/3G a Wi-Fi. Je třeba myslet na to, že operátoři v dohledné době síť 3G budou rušit. Zvažte zda svůj Hub budete mít připojeni k internetu pomocí kabelu Ethernet, Wi-Fi nebo obojí. Pevný kabel bude vždy spolehlivější. U Wi-Fi je možné, že bude mít slabý signál nebo dokonce je větší šance výpadku. V tomto případě nebude systém stoprocentně funkční.

Hub 2 je připojen pomocí ethernet kabelu a dvěma sloty 2G SIM. Hub 2 podporuje protokol Wings. To znamená, že lze přidat zařízení MotionCam – bezdrátové čidlo s foto verifikací. Síť 2G bezproblémově zvládá přenos sekvence fotografií z MotionCam do aplikace BEDO Ajax.

Hub 2 Plus je nejnovější centrální jednotka, kterou máme v sortimentu. K internetu lze připojit pomocí kabelu ethernet, Wi-Fi a dvou slotů na LTE SIM karty. Jak píšeme u Hub Plus, Wi-Fi jako stabilní připojení nedoporučujeme. Stejně jako Hub 2 podporuje protokol Wings, tudíž lze přidat zařízení MotionCam.