MotionCam je bezdrátový detektor pohybu s fotoaparátem, který při alarmu vyfotí sérií fotografií pro fotoverifikaci poplachu, zvítězil v kategorii „Intruder Product Of The Year“ na PSI Premier Awards 2020.

PSI Premier Awards je každoroční vyhlášení cen pořádané časopisem PSI Magazine, profesionálním bezpečnostním časopisem se sídlem ve Velké Británii. Ceny jsou udělovány za nejlepší technologie a podniky v oblasti zabezpečení. Vítězové jsou vybíráni profesionály a montéry zabezpečovacích systému prostřednictvím webu PSI.

Zařízení MotionCam fotoverifikuje poplach a tím odstraní možnost falešných poplachů. Při poplachu MotionCam pořídí sérii fotografií, aby se vlastník a případně i PCO mohli přesvědčit, zda je narušení skutečné, nebo byl alarm chybně vyvolán.

První fotografie je doručena za méně než 9 sekund. Rádiový protokol Wings umožňuje instalaci MotionCam až do vzdálenosti až 1700 metrů ve volném prostoru a životnost baterií je až 4 roky.

“Před 9 lety, kdy jsme začali vyvíjet Ajax Systems, bylo pro nás získání takového ocenění až kosmicky vzdálené. Tyto úspěchy nás motivují k neustálému růstu a rozvoji a také k tomu, abychom se co nejdříve stali hráčem číslo jedna na bezpečnostním trhu.”

Aleksandr Konotopskyi, generální ředitel Ajax Systems

“Toto ocenění od profesionální britské bezpečnostní komunity je pro nás velkým potěšením. Jsme rádi, že je Ajax uznán jako spolehlivý partner a jeden z předních hráčů na trhu bezpečnostních systémů.”

Valentine Hrytsenko, CMO of Ajax Systems

První ocenění, které Ajax od PSI obdržel bylo v roce 2017, kdy Ajax vyhrál ocenění “Intruder Alarm of the Year”.