MotionCam Outdoor je nový bezdrátový venkovní detektor pohybu s vestavěnou kamerou, která poskytuje uživatelům pocit bezpečí a zabraňuje zbytečným výjezdům hlídek bezpečnostních firem. Okamžitá a přesná detekce narušení, velmi nízká spotřeba energie, jasné fotografie za každého počasí, ve dne i v noci – vše pro zajištění venkovního zabezpečení na profesionální úrovni.

Technologie proti falešným poplachům

Kamera MotionCam Outdoor je vybavena systémem dvou PIR-senzorů, které díky softwarovému algoritmu LISA detekují pohyb člověka s vysokou přesností na vzdálenost až 15 metrů. Systém LISA provádí korelační a spektrální analýzu signálu, což detektoru umožňuje okamžitě rozlišit skutečnou hrozbu od rušivých vlivů.

Vyvinuli jsme specializovanou kameru, aby byly snímky informativní i za obtížných světelných podmínek. Širokoúhlý objektiv v kovovém krytu se skleněnou optikou poskytuje jasný obraz s úhlem záběru 105°. Za jasného světla se automaticky použije infračervený filtr a ve tmě se aktivuje výkonné infračervené podsvícení. Tato opatření zajišťují detailní obraz se správnou reprodukcí barev a bez zkreslení okrajů.

MotionCam Outdoor pořizuje fotografie ve vysokém dynamickém rozsahu, známém spíše jako HDR. Zjednodušeně řečeno, kamera pořídí dva po sobě jdoucí snímky s dlouhou a krátkou expozicí. Procesor tyto záběry okamžitě zkombinuje, vyrovná rovnováhu mezi světlými a tmavými oblastmi a poté obraz zkomprimuje pro co nejrychlejší přenos prostřednictvím protokolu Wings.

Nástroj hodný profesionála

MotionCam Outdoor je pokladem pro instalační techniky a monitorovací společnosti. Pro přidání detektoru do systému stačí pomocí aplikace BEDO Ajax naskenovat QR-kód, pojmenovat jej a přiřadit mu místnost. Technik může detektor snadno namontovat pomocí držáku SmartBracket a nakonfigurovat jej v aplikaci pomocí testů detekční zóny a síly signálu. V případě potřeby lze MotionCam Outdoor dočasně deaktivovat nebo změnit jeho systémové nastavení bez nutnosti návštěvy pracoviště.

Monitorování poplachů pomocí MotionCam Outdoor je proces, který nevyžaduje vysokou úroveň odborných znalostí. S komplexní aplikací Ajax PRO Desktop získají provozovatelé monitorovacích center nejlepší možný uživatelský komfort.

Základem je spolehlivost

MotionCam Outdoor je profesionální zařízení 2. třídy. Pokročilý systém antimasking reaguje v případě zakrytí objektivu. Tamper vás okamžitě upozorní na pokus o otevření krytu nebo demontáž detektoru z držáku SmartBracket. A krátké intervaly pingů od Hubu pomáhají zjistit ztrátu komunikace za méně než minutu, a to i v případě, že je bezpečnostní systém odjištěn.

Elektronika detektoru je připravena na náhlé změny teploty a speciální kryt chrání maskovací senzory před deštěm a sněhem. Navzdory vestavěné kameře a dvěma infračerveným senzorům funguje kamera MotionCam Outdoor až 3 roky na předinstalovanou baterii. Taková autonomie v kombinaci s tělem odolným proti povětrnostním vlivům a komunikačním dosahem až 1 700 metrů od rozbočovače umožňuje kameře MotionCam Outdoor chránit i ty nejodlehlejší oblasti majetku.