BEDO Ajax starter pack

PROČ AJAX

Zapomeňte na bezpečnostní systémy minulosti

Spolehlivost. Praktičnost. Ajax

Funkcionalita systému

Co vše Ajax umí?

Ajax vás spolehlivě ochrání proti vniknutí, požáru, zaplavení
a umožní vám vzdáleně ovládat elektrické spotřebiče. Veškerá zařízení můžete libovolně dokupovat a postupně přidávat do systému. Vše poté jednoduše spárujete s centrálním ovládacím panelem (hubem) během pár kliknutí v mobilní aplikaci Ajax.

Na jakou vzdálenost Ajax funguje?

Maximální vzdálenost mezi Hubem a připojenými zařízeními Ajax je až 2 000 metrů v otevřeném prostoru. V každém prostředí se může maximální dosah komunikace lišit díky stěnám, stropům
a dalším překážkám, které kvalitu signálu negativně ovlivňují. Před finální instalací každého zařízení Ajax je možné provest v mobilní aplikaci test síly signálu a ověřit si tak kvalitu spojení s hubem.

Jak často je potřeba měnit baterie v zařízeních?

Zařízení Ajax jsou zcela bezdrátová, a tedy napájená pomocí předinstalovaných baterií. Aby životnost baterií byla co nejdelší, funguje Ajax pomocí speciálně vyvinutého rádiového protokolu Jeweller. Díky tomuto protokolu mohou některá zařízení fungovat až 7 let bez nutnosti výměny baterií.

Jak poznám nízkou úroveň baterie v zařízení?

S dostatečným předstihem, než baterie dosáhne kritické úrovně nabití, vám aplikace Ajax zašle oznámení formou push notifikace nebo SMS zprávy. Máte tak dostatek času baterii zakoupit
a vyměnit. Pokud budete chtít, stav baterie můžete vždy v rámci aplikace Ajax zkontrolovat ručně v nastavení zařízení.

Jak mohu ovládat Ajax zabezpečovací systém?

Nejjednodušší způsob je používat bezplatnou aplikaci Ajax pro iOS a Android. Aplikace vám umožní aktivovat/deaktivovat systém a sledovat stav všech vašich zařízení (včetně informací
o stavu signálu, úrovně nabití baterie a naměřené teplotě). Systém lze ovládat také pomocí klíčenky SpaceControl a/nebo klávesnice KeyPad či KeyPad Plus.

Co Ajax a automatizace?

Ajax umožňuje funkci automatizačních scénářů pro automatické provádění rutinních akcí se zařízeními Relay, WallSwitch a Socket v různých situacích. Můžete také nastavit automatickou aktivaci/deaktivaci systému podle časového rozvrhu a spoustu dalších možností automatizace vaší domácnosti.

Spustí domácí mazlíček nebo robotický vysavač poplach?

Zařízení Ajax používají pokročilé softwarové algoritmy pro detekci lidského pohybu. Pokud jsou vaši domácí mazlíčci menší než 50 cm a váží do 20 kg, budou jejich pohyb detektory za běžných okolností ignorovat.

Mohu přidávat a odstraňovat uživatele systému?

Ano, pokud jste administrátor s plnými právy k nastavení systému. Maximální počet uživatelů připojených k jednomu hubu je 99. Může jít o členy rodiny, přátelé, sousedy, kolegy
ale i bezpečnostní agenturu.

Podporuje Ajax kamerový dohled?

Ano, do aplikace Ajax můžete připojit IP kamery a rekordéry výrobců třetích stran. Můžete si vybrat téměř jakoukoliv kameru, která podporuje protokol RTSP nebo jednoduše připojit kamery a rekordéry vybraných značek Dahua, Uniview, Hikvision, DVR a Safire, které přímo spolupracují s cloudem Ajax.

Jak zapojit kamery do systému Ajax?

Notifikace o událostech

Jak mě Ajax upozorní na nebezpečí?

Ajax odesílá upozornění pomocí push notifikací aplikace, SMS zpráv nebo volání uživateli na přednastavené telefonní číslo. Způsob oznámení si můžete vybrat v mobilní aplikaci Ajax pro různé typy systémových událostí.

Jak rychle dostanu upozornění?

Centrální ovládací panel (hub) v pravidelných intervalech kontrolu aktuální stav všech připojených zařízení. Pokud dojde k vyhlášení poplachu detektorem, hub tuto informaci zpracuje a okamžitě předá uživateli systému a poplachovému přijímacímu centru bezpečnostní agentury v případě, že je tato služba využívána. To vše probíhá řádově během milisekund.

Ochrana proti sabotáži

Co se stane, když dojde k výpadku internetu?

V případě, že z jakékoliv příčiny není hub připojen k internetu (výpadek na poskytovatele, sabotáž), systém funguje dle nastavené konfigurace dál – detektory jsou aktivní a hub vyhodnocuje jejich stav. Pokud dojde k vyhlášení poplachu, uživatel je o hrozícím nebezpečí vyrozuměn pomocí vnitřních či venkovních sirén, přičemž stav systému je možné ovládat pomocí klíčenek SpaceControl nebo klávesnic KeyPad a KeyPad Plus. Upozornění v rámci mobilní aplikace jsou odeslána uživateli automaticky po obnovení připojení k internetu.

Pokud nastane výpadek energie, zůstanu zabezpečen?

Ano, systém Ajax stále bude chránit váš domov. Všechny detektory, sirény a ovládací prvky jsou napájeny z předinstalovaných baterií a hub je vybaven vestavěným záložním akumulátorem – ten umožňuje v případě výpadku dodávky elektrické energie provoz hubu až po dobu 16 hodin. Jakmile dojde k obnově dodávky elektrické energie, hub automaticky záložní baterii dobije.

Je systém Ajax odolný proti napadení?

Ajax Hub využívá speciálně vyvinutý “real-time” operační systém OS Malevich, který je díky unikátním algoritmům vysoce odolný vůči narušení, počítačovým virům a selhání. Operační systém hubu je pravidelně aktualizován a rozšiřován o nové funkce. Pro komunikaci mezi hubem a připojenými zařízeními je určen šifrovaný rádiový protokol Jeweller, pro přenos snímků z detektorů pohybu MotionCam protokol Wings.

Může dojít k výpadku komunikace?

Hub je k internetu připojen pomocí ethernetového připojení, Wi-Fi nebo prostřednictvím datové SIM karty v rámci sítě GSM. Pokud na některém z kanálu dojde k problému, Ajax se automaticky přepne na druhý. V případě že hub ztratí spojení s cloudovým serverem Ajax, uživatel je o této události vyrozuměn prostřednictvím mobilní aplikace.

Lze narušit signál mezi Hubem a čidly?

Ne bez povšimnutí. Hub pravidelně kontroluje všechna připojená zařízení v systému. V okamžiku, kdy některé ze zařízení hubu neodpovídá, odesílá se uživateli neprodleně notifikace o ztrátě komunikace s daným zařízením. Mimo to hub monitoruje úroveň rádiového šumu v okolí a při jeho abnormálním zvýšení opět uživatele systému informuje. Rádiová komunikace probíhá v rámci pásma 868.0 – 868.6 MHz a v případě rušení se systém automaticky přeladí na jiný dostupný kanál, který je v pořádku.

Může někdo zachytit rádiovou komunikaci mezi hubem a připojenými zařízeními?

Ne. Všechna data jsou před odesláním zašifrována pomocí algoritmu s plovoucím klíčem. Pro další ochranu má každé zařízení jedinečný identifikátor, který zabraňuje jeho falšování.

Potřebuji profesionálního montážního partnera pro nastavení systému?

Pokud chcete, můžete si svůj systém nastavit a nainstalovat sami – mobilní aplikace Ajax obsahuje podrobného průvodce, který vás provede prvotní konfigurací krok po kroku. Součástí aplikace jsou také podrobné uživatelské příručky ke všem připojeným zařízením.

Na druhou stranu, profesionální instalační technik vám nastaví systém tak, aby poskytoval maximální stupeň ochrany a eliminoval případné problémy spojené s nevhodnou instalací. Rozhodnutí je tedy na vás.

Ochrana soukromí

Jaké informace Ajax sbírá a proč?

Ajax systém shromažďuje pouze data, která systému pomáhají plnit jeho funkce a zlepšovat schopnosti zabezpečení. Data jsou oddělena od sebe, šifrována a anonymizována napříč všemi cloudovými servery, které jsou provozovány na evropském území. Vstup na servery je možný pomocí šifrovaného kanálu a nelze vstoupit bez souhlasu administrátorů v několika úrovních. Více informací se dozvíte v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Ekologie a zdraví

Zaslechl jsem, že rádiový signál může negativně ovlivňovat zdraví člověka a zvláště mužů. Je to pravda?

Kolem nás je mnoho věcí, které negativně ovlivňují zdraví lidí. Mezi ně patří například nedostatek pohybu, zneužívání návykových látek a alkoholu nebo špatná strava. Zařízení Ajax nepatří ani do jedné z těchto kategorií. A kromě toho, že jsou naše zařízení přívětivá k lidem, jsou také šetrná k životnímu prostředí.

Poskytované služby

Kdo bude můj poplach řešit, když nejsem doma?

Přístup k zabezpečovacímu systému můžete svěřit třeba vašemu sousedovi. V takovém případě může být i on informován o poplachu a dalších událostech a vzniklou situaci vyřešit i ve vaší nepřítomnosti.

Další možností je využití služeb některé z profesionálních bezpečnostních agentur ve vašem okolí. K jejich poplachovému přijímacímu centru (resp. pultu centrální ochrany) lze systém jednoduše připojit a nechat řešení incidentů na nich.

Jaké jsou provozní náklady systému Ajax?

Provoz systému Ajax je zcela zdarma. Jediný náklad tvoří poplatky za služby mobilního operátora, pokud je v hubu využívána SIM karta, případně poplatky za služby bezpečnostní agentury, je-li systém připojen k poplachovému přijímacímu centru. Výše poplatku se pak odvíjí od umístění, velikosti a typu objektu a portfoliu požadovaných služeb.

Potřebujete více informací?

Více informací o produktech, novinkách a dalších aktualitách ze světa systému Ajax naleznete na našem blogu.

Starter Kit Bedo Ajax

Nevíte kde začít?

Dejte nám vědět a my vám s výběrem pomůžeme.

Máte na výběr některého z připravených setů, nebo si můžete celý systém sestavit podle vašich představ a požadavků.

Zjistit více
x2