BEDO Ajax starter pack

PROČ BEDO AJAX

Zapomeňte na bezpečnostní systémy minulosti

Spolehlivost. Praktičnost. BEDO Ajax

Funkcionalita

Co vše BEDO Ajax umí?

BEDO Ajax vás spolehlivě ochrání proti vniknutí, ohni, zaplavení a umožní vám vzdáleně ovládat spotřebiče. Veškerá zařízení můžete libovolně dokupovat a přidávat jednotlivě. Vše poté jednoduše připojíte v mobilní aplikaci na pár kliknutí.

Na jakou vzdálenost BEDO Ajax funguje?

Maximální vzdálenost mezi Hubem a čidly je až 2000 metrů v otevřeném prostoru. Ve vašem prostředí se může lišit kvůli stěnám, stropům a dalším bariérám, které tuto vzdálenost mohou zkrátit. U každého čidla můžete před instalací provést v aplikaci test, který vám ukáže sílu signálu.

Jak často je potřeba měnit baterie v zařízeních?

Zařízení BEDO Ajax jsou zcela bezdrátová, a tedy napájeny pomocí baterií. Aby životnost baterií byla co nejdelší, funguje BEDO Ajax pomocí speciálního rádiového protokolu Jeweller. Díky tomuto protokolu mohou některá zařízení fungovat až 7 let bez nutnosti výměny.

Jak poznám nízkou úroveň baterie v zařízení?

Jakmile baterie dosáhne kritické úrovně, aplikace BEDO Ajax vám zašle oznámení.
Pokud budete chtít, stav baterie vždy můžete zkontrolovat v nastavení zařízení.

Jak mohu ovládat BEDO Ajax zabezpečovací systém?

Nejjednodušší způsob je používat aplikaci BEDO Ajax pro iOS a Android. Aplikace vám umožní aktivovat/deaktivovat systém a sledovat stav vašich zařízení (včetně informací o stavu signálu, úrovně baterie a teplotě). Systém lze ovládat také pomocí klíčenky SpaceControl a/nebo klávesnice KeyPad.

Co BEDO Ajax a scénáře?

BEDO Ajax umožňuje funkci scénářů na nastavení automatických akcí pro Relay, WallSwitch a Socket pro různé situace. Můžete také nastavit automatické zapínání/vypínání systému podle časového rozvrhu a spoustu dalších možností automatizace vaší domácnosti.

Spustí domácí mazlíček, nebo robotický vysavač alarm?

Zařízení BEDO Ajax používají algoritmy pro detekci lidského pohybu. Pokud jsou vaši domácí mazlíčci menší než 50 cm a váží do 20 kg, neměla by je čidla zachytit.

Mohu přidávat a odstraňovat uživatele systému?

Ano, pokud jste administrátor s plnými právy k nastavení systému. Maximální počet uživatelů připojených k jednomu Hubu je 99. Může jít o členy rodiny, přátelé, sousedy, kolegy ale i bezpečnostní službu.

Podporuje BEDO Ajax kamerový dohled?

Ano, do aplikace BEDO Ajax můžete připojit i kamery výrobců třetích stran. Můžete si vybrat téměř jakoukoliv kameru, která podporuje RTSP nebo bezproblémově připojit kamery značek Dahua, Uniview, Hikvision, DVR a Safire.

Jak zapojit kamery do systému BEDO Ajax.

Notifikace

Jak mě BEDO Ajax upozorní na nebezpečí?

BEDO Ajax odesílá upozornění pomocí notifikací aplikace, SMS zpráv nebo volání uživateli. Způsob oznámení si můžete vybrat v mobilní aplikaci BEDO Ajax.

Jak rychle dostanu upozornění?

Centrální Hub neustále komunikuje s čidly, které zpětně hlásí svůj stav. Pokud čidlo detekuje poplach, okamžitě tuto informací předá hubu. Hub poté odešle notifikaci do telefonu uživatele, nebo na pult centrální ochrany. To vše se děje rychlosti milisekund.

Předchází sabotážím

Co se stane, když dojde k výpadku internetu?

Ve stavu, kdy není BEDO Ajax připojen k internetu funguje stejně, jako ostatní profesionální zabezpečovací systémy: čidla monitorují situaci a odesílají informaci hubu. Pokud nastane nebezpečí, systém vás na něj upozorní pomocí sirény a pouze neodešle informace do vaší aplikace.

Pokud nastane výpadek energie, zůstanu zabezpečen?

Ano, BEDO Ajax stále bude chránit váš domov. Všechna naše čidla pracují na baterii a Hub je vybaven záložní baterií. Záložní baterie poskytuje až 16 hodin spolehlivého provozu po výpadku. Jakmile dojde k obnově proudu, Hub automaticky dobije záložní baterii.

Je systém BEDO Ajax odolný proti napadení?

BEDO Ajax má svůj vlastní operační systém. Eliminuje narušení a selhání díky speciálně vyvinutým algoritmům. Software je vyvinut pouze pro tento systém a vytvořen byl také rádiový komunikační protokol Jeweler s víceúrovňovou ochranou. Operační systém OS Malevich je imunní vůči virům a vlastní IoT protokol vylučuje použití zařízení v sítích botnet. Aby se zamezilo budoucím útokům, jsou pravidelně prováděny bezpečnostní testy.

Může dojít k výpadku komunikace?

Hub je k internetu připojen pomocí ethernetového připojení a GSM signálu, který poskytuje SIM karta. Pokud na jednom z kanálu dojde k problému, BEDO Ajax se automaticky přepne na druhý. Pokud útočník vyruší GSM signál, systém odešle poplach pomocí sítě Ethernet.

Lze narušit signál mezi Hubem a čidly?

Ne, bez povšimnutí. Hub kontroluje všechna čidla systému. V okamžiku, kdy se nepodaří přijmout signál čidla, odesílá se uživateli notifikace o ztrátě komunikace. Kromě toho, Hub hlásí vysokou hladinu šumu/rušení na rádiovém kanálu, což může ukazovat na úmyslné pokusy rušení nebo na jiné případy rušení, třeba na vadný rádiový vysílač souseda. Pokud je komunikace narušena, systém automaticky přeladí frekvenci, na které aktuálně komunikace probíhá.

Může někdo zachytit rádiovou komunikaci mezi čidly?

Ne. Všechna data jsou před odesláním zašifrována, pomocí algoritmu s plovoucím klíčem. Pro další ochranu má každé zařízení jedinečný identifikátor, který pomáhá předcházet jeho falšování.

Potřebuji profesionálního montážního partnera pro nastavení systému?

Pokud chcete, můžete si svůj systém nastavit a nainstalovat sami – mobilní aplikace má interaktivní instrukce a nápovědu. Na druhou stranu, profesionální montážník vám nastaví systém tak, aby poskytl maximální stupeň ochrany. Rozhodnutí je na vás.

Soukromí

Jaké informace BEDO Ajax sbírá a proč?

BEDO Ajax systém shromažďuje pouze data, která systému pomáhají plnit jeho funkce a zlepšovat schopnosti zabezpečení. Data jsou oddělena od sebe, šifrována a anonymizována napříč evropskými servery. Vstup na servery je možný pomocí šifrovaného kanálu a nelze vstoupit bez souhlasu uživatele. Více se dozvíte v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Ekologie a zdraví

Zaslechl jsem, že rádiový signál může negativně ovlivňovat zdraví člověka a zvláště mužů. Je to pravda, nebo ne?

Na světě je mnoho věcí, které negativně ovlivňují zdraví lidí. Mezi ně patří sedavý životní styl, zneužívání návykových látek a alkoholu nebo špatná strava. Zařízení BEDO Ajax nepatří ani do jedné z těchto kategorií. A kromě toho, že jsou naše zařízení přívětivá k lidem, jsou také ekologická.

Služby

Kdo bude můj poplach řešit, když nejsem doma?

Přístup k systému můžete dát třeba vašemu sousedovi. V takovém případě budou také dostávat upozornění a následně mohou ověřit, zda je vše v pořádku. Další možností jsou profesionální bezpečnostní agentury. BEDO Ajax můžete napojit na pulty centrálními ochrany.

Kolik stojí BEDO Ajax každý měsíc v provozních nákladech/v provozu?

BEDO Ajax je zdarma, pokud jej používáte pro osobní bezpečnost/vlastní monitorování. Měsíční poplatek platíte pouze tehdy, pokud se připojíte k pultu centrální ochrany. Cena se bude odvíjet dle toho, kde se nacházíte, velikosti, typu areálu a počtu požadovaných služeb.

Starter Kit Bedo Ajax

Nevíte kde začít?

Dejte nám vědět a my vám s výběrem pomůžeme.

Máte na výběr z již složených setů, nebo si můžete celý systém sestavit podle vašich představ.

Zjistit více
x2